2017 Season

​Spring Season

Division 1          Teams & Schedule          Results

Final: Highland Park v Ashmore 3-6

3rd Place: Forestdale v Coomera 4-6

Division 2          Teams & Schedule          Results

Final: Tweed v Molendinar 6-5

3rd Place: Helensvale v Robina 6-2

Semi-Final: Helensvale v Molendinar 5-6 / Robina v Tweed 4-6

Division 3          Teams & Schedule          Results

Final: Broadbeach v Ashmore 1-6

3rd Place: Maudsland v Labrador 0-6

Semi-Final: Maudsland v Ashmore 3-6 / Broadbeach v Labrador 6-5

Division 4          Teams & Schedule          Results

Final: Southport v Burleigh 6-2

3rd Place: Labrador v Oxenford 6-5

Semi-Final: Southport v Oxenford 9-2 / Burleigh v Labrador 6-4

All-Stars           Teams & Schedule          Results

Final: Legends v Chiefs 6-3

3rd Place: Saints v Warriors 6-1

Semi-Final: Legends v Warriors 6-1 / Saints v Chiefs 4-6

Winter Season

Division 1          Teams & Schedule          Results

Final: Willow Vale v Benowa 3-6

Semi-Final: Willow Vale v Labrador 6-3 / Coomera v Benowa 1-6

Division 2          Teams & Schedule          Results

Final: Arundel v Molendinar 6-5

Semi-Final: Arundel v Ashmore 6-3 / Molendinar v Nerang 6-3

Division 3          Teams & Schedule          Results

Final: Runaway Bay v Tweed 6-4

Semi-Final: Runaway Bay v Labrador 6-5 / Tweed v Southport 6-2

Division 4          Teams & Schedule          Results

Final: Nerang v Coomera 6-4

Semi-Final: Bundall v Nerang 4-7 / Coomera v Ashmore 6-5

All-Stars           Teams & Schedule          Results

Final: Heroes v Saints 6-3

Semi-Final: Knights v Heroes 5-6 / Saints v Kings 6-3

Summer Season

Division 1          Teams & Schedule          Results

Final:  Tamborine v Miami 4-6

Semi-Final: Coomera v Tamborine 4-6 / Miami v Southport 6-3

Division 2          Teams & Schedule          Results

Final: Molendinar v Ashmore 1-6

Semi-Final: Biggera Waters v Molendinar 5-6 / Ashmore v Nerang 6-3

Division 3          Teams & Schedule          Results

Final: Miami v Maudsland 4-6

Semi-Final: Ashmore v Miami 4-6 / Runaway Bay v Maudsland 2-6

Division 4          Teams & Schedule          Results

Final: Robina v Labrador 6-2

Semi-Final: Robina v Ashmore 6-1 / Labrador v Coomera 6-5

All-Stars           Teams & Schedule          Results

Final: Saints v Legends 6-5

Semi-Final: Saints v Chiefs 6-4 / Legends v Knights 6-5

Gold Coast Table Tennis

Post:    PO Box 589 Ashmore City QLD 4214

Phone: 07 5597 1633

Email:  info@goldcoasttabletennis.org.au

© 2019 by Gold Coast Table Tennis Association Inc. All rights reserved.

Powered by Wix & Quadra Hosting