GCTTA Fixtures

2021 SPRING SEASON - Week 6 (updated: 27.10.21)

Division 1          Teams & Schedule            Results

Thursdays 7pm

Division 2           Teams & Schedule           Results

Thursdays 7pm

Division 3           Teams & Schedule           Results

Thursdays 7pm

Division 4          Teams & Schedule            Results

Wednesdays 7pm

Division 5          Teams & Schedule            Results

Wednesdays 6.30pm

All-Stars            Teams & Schedule           Results

Mondays 7pm

gctta fixtures1.jpg

Winter Season

Super League                                               Ladder

Division 1          Teams & Schedule            Results

Final: Varsity v Ashmore 3-1

Semi-Final: Varsity v Tamborine 3-1 / Ashmore v Coomera 3-2

Division 2           Teams & Schedule           Results

Final: Ashmore v Burleigh 6-5

Semi-Final: Ashmore v Coomera 6-3 / Arundel v Burleigh 4-6

Division 3           Teams & Schedule           Results

Final: Chevron v Coombabah 5-6

Semi-Final: Chevron v Nerang 6-5 / Oxenford v Coombabah 1-6

Division 4          Teams & Schedule            Results

Final: Labrador v Oxenford 6-3

Semi-Final: Labrador v Southport 6-5 / Ashmore v Oxenford 3-6

Division 5          Teams & Schedule            Results

Final: Surfers v Highland Park 3-6

Semi-Final: Surfers v Tallai 6-0 / Highland Park v Nerang 6-4

All-Stars            Teams & Schedule           Results

Final: Chiefs v Emperors 6-4

Semi-Final: Heroes v Emperors 4-6 / Warriors v Chiefs 3-6

Summer Season

Division 1          Teams & Schedule            Results

Final: Benowa v Ormeau 3-2

Semi-Final: Benowa v Parkwood 3-2 / Ormeau v Miami 3-2

Division 2           Teams & Schedule           Results

Final: Surfers v Runaway Bay 6-3

Semi-Final: Surfers v Pimpama 6-2 / Runaway Bay v Coolangatta 6-3

Division 3           Teams & Schedule           Results

Final: Robina v Nerang 6-3

Semi-Final: Robina v Banora Point 6-1 / Nerang v Oxenford 6-4

Division 4         Teams & Schedule            Results

Final: Oxenford v Labrador 2-6

Semi-Final: Runaway Bay v Labrador 4-6 / Oxenford v Southport 6-4

Division 5          Teams & Schedule           Results

Final: Nerang v Highland Park 6-5

Semi-Final: Nerang v Surfers 6-1 / Ashmore v Highland Park 5-6

All-Stars            Teams & Schedule           Results

Final: Heroes v Legends 5-6

Semi-Final: Heroes v Soldiers 6-3 / Legends v Emperors 6-3