2015 Season

Winter Season

Division 1          Teams & Schedule          Results  

Final: Labrador - Benowa 2-3

SF: Miami - Labrador 2-3 / Southport - Benowa 1-3           

 

Division 2          Teams & Schedule          Results  

Final: Molendinar - Springwood 6-3

SF: Molendinar - Nerang 6-3 / Springwood - Burleigh 6-3         

 

Division 3          Teams & Schedule          Results

Final: Broadbeach - Nerang 6-3

SF: Mudgeeraba - Broadbeach 4-6 / Runaway Bay - Nerang 3-6          

 

Division 4          Teams & Schedule          Results   

Final: Ashmore - Miami 6-2

SF: Ashmore - Nerang 6-1 / Miami - Palm Beach 6-2         

 

All-Stars          Teams & Schedule           Results    

Final: Heroes - Kings 5-6

SF: Emperors - Heroes 3-6 / Kings - Warriors 6-0

 

Summer Season

Division 1         Teams & Schedule         Results

Final: Currumbin def Surfers 3-2

SF: Currumbin def Southport 3-0 / Surfers def Miami 3-2

 

Division 2         Teams & Schedule         Results

Final: Springwood def Molendinar 6-1

SF: Springwood def Highland Park 6-2 / Molendinar def Nerang 6-4

 

Division 3         Teams & Schedule         Results

Final: Broadbeach Waters def Labrador 6-2

SF: Labrador def Tweed 6-3 / Broadbeach def Parkwood 6-3

 

Division 4         Teams & Schedule         Results

Final: Coomera def Benowa 6-5

SF: Coomera def Tweed 7-4 / Broadbeach def Benowa 6-5

 

All-Stars          Teams & Schedule          Results

Final: Legends def Heroes 7-4

SF: Legends def Knights 6-4 / Heroes def Emperors 6-5

Spring Season

Division 1          Teams & Schedule          Results

Final: Broadbeach v Miami 1-3

3rd Place: Labrador v Coomera 1-4

 

Division 2          Teams & Schedule          Results

Final: Pimpama v Highland Park 6-3

3rd Place: Nerang v Springwood 6-2

SF: Nerang v Highland Park 3-6 / Pimpama v Springwood 6-4

 

Division 3          Teams & Schedule          Results

Final: Broadbeach v Nerang 3-6

3rd Place: Mudgeeraba v Highland Park 6-1

SF: Broadbeach v Highland Park 6-0 / Nerang v Mudgeeraba 6-5

 

Division 4          Teams & Schedule          Results

Final: Labrador v Coomera 2-6

3rd Place: Burleigh v Ashmore 6-2

SF: Burleigh v Coomera 3-6 / Ashmore v Labrador 2-6

 

All-Stars           Teams & Schedule          Results

Final: Chiefs v Legends 0-6

SF: Soldiers v Chiefs 5-6 / Legends v Saints 7-4

    

Gold Coast Table Tennis

Post:    PO Box 589 Ashmore City QLD 4214

Phone: 07 5597 1633

Email:  info@goldcoasttabletennis.org.au

© 2019 by Gold Coast Table Tennis Association Inc. All rights reserved.

Powered by Wix & Quadra Hosting